fbpx fbpx

Zdice: Problémová lokalita u MŠ a domova seniorů

Kraj / Město

Středočeský kraj / Zdice

Místo problému

Problémová lokalita u MŠ a domova seniorů

Kategorie

Problematická ulice

Popis problému

Slepé místo, lépe řečeno problémový prostor, se nachází nedaleko centra města (49.9124744N, 13.9802647E). Městským kamerovým systémem tento prostor není monitorován. Jedná se o místo za budouvou Zdravotního střediska v blízkosti Mateřské školy, Domova seniorů a autobusového nádraží. V tomto prostoru se opakovaně scházejí osoby požívající alkohol i jiné návykové látky, tropící hluk, nepořádek a poškozují zde majetek (sprejerství, vandalismus).

Místo je nepravidelně opakovaně kontrolováno hlídkami Městské policie, avšak zamezit jednání se daří sporadicky. Jednání a chování osob (dospělý či mládež) je nežádoucí, již z důvodu, že prostor sousedí s areálem Mateřské školy a Domovem seniorů. Dalšími nežádoucím problémemy jsou:

– nachází se zde parkoviště pro rodiče, kteří odvádí své ratolesti do Mateřské školy a opakovaně zde došlo k vloupání do odstavených vozidel

– nachází se zde prostor s kontejnery na tříděné odpady, přičemž někteří občané řádně netřídí odpad a zanechávají zde nepořádek v okolí kontejnerů

– nachází se zde malý parčík, kam chodí občané se svými pejsky, avšak někteří po svých mazlíčcích neodstraní exkrementy

Ačkoli je věnována zvýšená pozornost této lokalitě, stále se nedaří v místě docílit pořádku. Pokud by tento prostor byl byť z části monitorován, mohly by být osoby, jenž narušují svým jednáním pořádek ztotožněni a věc s nimi projednána. Následně by se lokalita mohla stát bezpečnější, čistější a sloužit svému účelu.

Popište ohrožení:
veřejný pořádek, občanské soužití, výchova dětí a mládeže

Kolika lidí se situace dotýká a jakým způsobem?
Počet se nená určit, je zde velká Mateřská školka Zdice, Dům seniorů, místo frekventované z důvodu autobusového nádraží, Zdravotního střediska.

Projevují občané o řešení problému zájem? Jakým způsobem s občany o problému komunikujete?
Občané upozorňují opakovaně na tuto lokalitu, kdy jsou nespokojeni s nepořádkem, hlukem a chováním osob. S občany jednáme osobně při pochůzkách a cestou zastupitelů města.

 

 

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt