fbpx fbpx

Napsali o nás

Slepá místa

28. 11. 2020, Události, Česká televize

Moderátor Marcela Augustová:  A co konkrétně dokážou inteligentní kamerové systémy? Kromě běžného monitorování umí v reálném čase automaticky upozornit na rizikové chování lidí. Kam je umístit, napoví třeba policejní mapy…

Sokolov chce zvýšit bezpečnost na kolejích u vlakového nádraží

30. 11. 2020, Agenturní zpravodajství ČTK

Sokolov chce pokračovat ve zvyšování bezpečnosti na kolejišti u vlakového nádraží. Projekt města, který by to měl řešit, uspěl v celostátní soutěži Slepá místa. Na instalaci nového kamerového bodu včetně instalace zařízení tak město díky soutěži získá 150.000 korun.

Holešov shání nové kamery do problémové lokality s modulovým bydlením

3. 12. 2020, iDnes.cz/Zlin

Lepší dohled nad ulicí Bořenovská si přeje holešovská radnice. Zaregistrovala se proto do celorepublikové soutěže Slepá místa, v níž je možné získat moderní kamerový systém. Město si od něj slibuje kvalitnější kontrolu čtvrti na okraji města, kde občas dochází ke konfliktům a porušování veřejného pořádku.

Vadí vám nepořádek v okolí? Řekněte starostovi, kameru lze vyhrát zdarma

11. 10. 2020, brnenska.drbna.cz

Nepořádek, výtržnosti a rušení nočního klidu hlásí obyvatelé Kyjova. Problém se týká místního autobusového nádraží, které – zejména v nočních hodinách – do výkladních skříní města rozhodně nepatří. Podobné „slepé místo“, tedy problémovou lokalitu, najdeme v každé obci.

Unikátní projekt. Frenštátští budou ve svém okolí hledat slepá místa

3. 10. 2020, Novojičínský deník

Víte o nějakém místu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde by byl vhodný kamerový dohled? Myslíte, že by to město mělo řešit? Není nic jednoduššího, než nám dát vědět. Takto se obrací na obyvatele Frenštátu pod Radhoštěm velitel městské policie Frenštát pod Radhoštěm Vladimír Pražák. Město se přihlásilo do projektu Slepá místa, což je soutěž, která může pomoci ochránit obyvatele.

Trať, kde umírali lidé, nyní ohlídají chytré kamery. Soutěž Slepá místa zná vítěze

27. 11. 2020, drbna.cz

Do projektu Slepá místa, jehož partnerem je Drbna.cz, mohla města a obce ze všech regionů během podzimu přihlásit své problémové lokality a soutěžit o inteligentní kamerové zabezpečení. Hlavní cenu dostalo západočeské město Sokolov, z Prahy a Středočeského kraje se přihlásilo dohromady 12 projektů.

Rizikový úsek trati v Sokolově zajistí kamery vyhrané v celostátní soutěži Slepá místa

26. 11. 2020, tydenikpolicie.cz

Kterému místu v České republice by nejvíce pomohla instalace inteligentních bezpečnostních kamer? Tuto otázku si kladla odborná porota soutěže Slepá místa, kam města a obce ze všech regionů přihlásila během podzimu celkem 49 různých problémových lokalit – dětských hřišť ohrožených vandalismem, nebezpečných ulic, nechráněných památek a dalších míst.

Stochovští soutěží o kamerový systém pro problémové lokality

16. 9. 2020, nasregion.cz

Vedení Stochova se rozhodlo zapojit do celostátní soutěže o kamerový systém v hodnotě 150 tisíc korun a požádalo občany města, aby mu posílali tip na problémová místa v jejich sousedství. Tipy mohou lidé zasílat všem zastupitelům a samozřejmě také na radnici, a to do 15. října.

Město Albrechtice chce kamery do parku, jsou tam „slepá místa“

12. 11. 2020, opavsky.denik.cz

Soutěž Slepá místa umožňuje městům a obcím získat profesionální kamerový dohled tam, kde dosud chyběl. Mezi padesátkou přihlášených je jediný projekt z Moravskoslezského kaje. Město Albrechtice se uchází o kamerový systém na hlídání Parku Bedřicha Smetany.

Přihlásit projekt