fbpx fbpx

Praha-Lipence: Monitoring příjezdových komunikací

Kraj / Město

Praha / Praha-Lipence

Místo problému

Příjezdové komunikace

Kategorie

Problematická ulice

Popis problému

Jsme městská část na okraji Prahy. V minulých letech u nás opakovaně řádilo několik skupin zlodějů. Monitorování příjezdových komunikací se jeví jako velmi dobrá prevence a pomocný prostředek při pátrání po pachatelích kriminální činnosti. Přístupové komunikace do naší městské části jsou dvě pro automobily a jedna pro pěší.

V loňském roce byla instalována kamera na vjezdu do obce na ulici Josefa Houdka. Na kamerový systém hl. m. Prahy ještě není připojena. V rámci Vaší soutěže bychom rádi instalovali jednu kameru na vjezd do obce na ulici Jílovišťská a druhou kameru na pěší přístup u lávky přes Berounku, kudy, dle policistů, také pachatelé velmi často unikají. Věřím, že ucelený kamerový systém sníží kriminalitu v naší městské části, která si, i přes narůstání počtu obyvatel, zachovává vesnický charakter.

Kolika lidí se situace dotýká a jakým způsobem?
Lipence mají cca 3.000 obyvatel. Zlodějské bandy operují po celých Lipencích. Některé se zaměřují na chatovou oblast, jiné se specializují na rodinné domy.

Projevují občané o řešení problému zájem? Jakým způsobem s občany o problému komunikujete?
Obyvatelé se o problém zajímají, často kladou dotazy prostřednictvím Facebooku, na setkání s Policií ČR, případně na zastupitelstvu. Největší vlna dotazů a poptávka po kamerách bývá vždy po nějaké sérii vloupání.

Existuje k problémové lokalitě posudek (např. vlastní analýza, posudek PČR)?
Pořádali jsme pravidelná setkání s Policií ČR. Policie ČR nám instalaci kamer velmi doporučila.

 

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt