fbpx fbpx

Okolí altánu pro turisty, Loštice

Kraj / Město

Olomoucký kraj / Loštice

Místo problému

Okolí altánu pro turisty

Kategorie

Nechráněná památka či veřejný prostor

Popis problému

Slepé místo, které jsme do soutěže vybrali, a které aktuálně obyvatele a vedení města Loštice trápí, je v oblasti sloužící jako relaxační centrum v blízkosti lesa. Je to rozcestník volnočasových aktivit, kde je situováno fotbalové hřiště, koupaliště, skatepark, naučná stezka s odpočinkovými místy a „Borová chata“, kterou využívají místní skauti ke své činnosti. Jelikož se jedná o místo, které je od centra Loštic vzdálenější, láká toto místo k vandalismu. Letos se aktuálně město zabývalo neoprávněným rozděláváním ohně v bezprostřední blízkosti Borové chaty a jejím ničením a vegetováním lidí bez domova v altánku a blízkého okolí, kde se doslova zabydleli a nedbali okolní čistotě prostředí.

Veřejný prostor, který slouží zejména rodinám s dětmi, se občané začali bát využívat, a to jak z obavy o svoji bezpečnost, tak z důvodu, že lidé bez domova využívali veřejný prostor altánku nejen jako noclehárnu, ale i veřejné toalety uprostřed herních prvků. Z altánku se musely odstranit lavice, které sloužily jako postele, altánek tak přestal plnit funkci relaxace a místa odpočinku pro rodiny s dětmi i pro seniory, kteří sem na svých procházkách také rádi zavítají. Jelikož se vedení města Loštic snaží pro své obyvatele a návštěvníky města zabezpečit maximální odpočinek, klid a bezpečnost, nastal čas, kdy je potřeba začít tuto lokalitu přednostně řešit. Město Loštice nemá k dispozici vlastní pomoc místní policie, proto se domnívá, že kamerový systém napojený na Policii ČR by umožnil tuto lokalitu efektivněji zabezpečit.

Altánek (přístřešek u koupaliště) – GPS 49.7369594N, 16.9250858E Posezení (přístřešek u koupaliště) – GPS 49.7369594N, 16.9250858E.

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt