fbpx fbpx

Obnova kamerového systému na OÚ, Káraný

Kraj / Město

Středočeský kraj / Káraný

Místo problému

okolí obecního úřadu

Kategorie

Nechráněná památka či veřejný prostor

Popis problému

Obec Káraný je koncovou obcí, je neprůjezdná, a tedy by neměla mít problém ochránit majetek občanů a obce. Není tomu tak. V obci se nachází několik chatových osad, které zvláště přes zimu poskytují na jedné straně útočiště a na druhé straně příležitost nekalým živlům parazitovat na úkor ostatních. Někdy jde o krádeže, jindy o nocování v cizích nemovitostech. Jedná se zpravidla o uživatele drog. Obec s okolím spojuje most přes řeku Jizeru a dvě lávky přes Labe.

Obec má dvě místa s kamerovým systémem, ale ten je již přežitý a poruchový. I přesto nejednou pomohl policii při stíhání trestné činnosti. Zastupitelstvo se proto shodlo na obnově a rozšíření kamerového systému. Centrální zařízení kamerového systému se nachází na budově OÚ, situované na křižovatce ulic Václavská a K Přívozu, a právě toto zařízení je nutné obnovit.

Obec Káraný si nemůže dovolit obecní policii, a tak je odkázána na řešení deliktů policií ČR. Uvědomujeme si však jejich vytíženost a chceme jim proto dodat co nejvíce podkladů pro jejich práci, a také odradit všechny od provozování trestné činnosti v Káraném.

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt