fbpx fbpx

Dětské hřiště u MŠ, Hrádek u Rokycan

Kraj / Město

Plzeňský kraj / Hrádek u Rokycan

Místo problému

Dětské hřiště u MŠ

Kategorie

Nechráněná památka či veřejný prostor

Popis problému

Další problémovou lokalitou obce Hrádek u Rokycan je prostor dětského hřiště v sousedství Mateřské školy Hrádek. I tento prostor vybrali obyvatelé našeho města, protože jej vnímají jako rizikové. Kvůli častým návštěvám osob, které zde konzumují alkoholické nápoje zakoupené v obchodě sousedícím se zmíněným dětským hřištěm, není lokalita považována za bezpečnou.

Popíjení alkoholických nápojů je z hlediska městské vyhlášky omezeno na prostor kolem obchodu, ale nezasahuje na dětské hřiště. Vzhledem k možnosti posezení je ale hřiště pro dané problematické osoby vyhledávaným místem ke konzumaci. Rozšíření vyhlášky „Zákazu konzumace alkoholu na veřejných místech“ na prostor dětského hřiště by bylo sporné s ohledem na její dodržování, a neřeší to aktivně problém. Na hlavní ulici Prvního máje máme sice kameru s možností pokrýt i prostor hřiště, ale daleko frekventovanější je její natočení na prostor kolem obchodu a na hlavní třídu. Prostor dětského hřiště je tedy nejméně chráněnou lokalitou. Rodiče pak upozorňují na volně poházené obaly od cigaret, alkoholických nápojů a nezřídka i dalších nebezpečných odpadků, které jsou přinejmenším zdravotním rizikem pro zvídavé děti, ať už se jedná o riziko nákazy žloutenkou nebo dalšími přenosnými onemocněními.

Od instalace stacionární kamery se stálým dohledem nad prostorem dětského hřiště si slibujeme možnost okamžité reakce strážníků městské nebo státní policie.

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt