fbpx fbpx

Boj proti narkomanii, Tuchlovice

Kraj / Město

Středočeský kraj / Tuchlovice

Místo problému

Schody u tenisových kurtů

Kategorie

Nebezpečná ulice

Popis problému

Obec Tuchlovice se nachází ve Středočeském kraji v blízkosti města Kladna. V posledních letech jsme bohužel v naší obci zaznamenali rapidní nárůst počtu narkomanů a jiných podivných existencí. Bojujeme s tímto nešvarem různými prostředky ve spolupráci s policií, ale výsledky nejsou zatím příliš valné. Dokonce jsme měli v oknech obecního úřadu kriminální policií dočasně nainstalovaný kamerový systém, jenž sloužil ke sledování trestné činnosti v obci. Následovala i akce zásahové služby, která na základě kamerových záznamů mohla zatknout pachatele trestné činnosti v oblasti výroby a dealerství drog.

Na základě průzkumu veřejného mínění, kde by se u nás v obci kamerový systém nejvíce uplatnil, byl hlas obyvatel vcelku jednotný. Inkriminované slepé místo se nachází téměř ve středu obce u schodů na tenisové kurty. Narkomani a podivné existence se tu scházejí, jelikož se hned vedle nachází nízkonákladové ubytovací zařízení, kde se dotyční bohužel ubytovávají. Nejvíce nás straší, že se jedná za prvé o cestu do sportovního zařízení, za druhé tudy vede nejkratší cesta ze základní školy na autobusovou zastávku. Denně tudy proudí velké množství dětí a musejí se proplétat na schodišti mezi těmito existencemi. Dokonce se nám donesla i zpráva o nálezu injekční stříkačky na tomto místě. Narkomanie a dealerství drog u nás v obci vnímáme jako největší problém v rámci kriminality a mrzí nás, že i policie je v tomto směru krátká.

Kamerový bod by nám mohl pomoci odhalit pachatele této nebezpečné trestné činnosti a zabránil by narkomanům v potloukání na tomto exponovaném místě v naší obci.

Řekněte svým přátelům o projektu

Přihlásit projekt