fbpx fbpx

Pošlete tip na slepé místo
zastupitelům své obce a hlasujte!

Projekty mohou do soutěže přihlásit pouze samotné obce, nicméně každý občan může podat námět svému zastupiteli, a zároveň pak hlasovat přímo na tomto webu. Víte o nějakém místě ve svém městě, kde by byl vhodný kamerový dohled? Myslíte, že by to vaši zastupitelé měli řešit? Není nic jednoduššího než jim dát vědět pomocí našeho formuláře.

Pokud jste v seznamu přihlášených projektů nenašli slepé místo, které by v něm podle vás být mělo, neváhejte a pošlete svému zastupiteli svůj námět. Po kliknutí na obálkový odkaz níže se vám otevře emailový klient s přednastaveným textem a veškerými informacemi. Doplnit už budete muset jen detaily místa, případně fotografie, a kontakt na zastupitelství, které najdete na webu své obce v sekci Kontakty či Podatelna.

nebo použijte šablonu níže

Vzorový e-mail

Předmět:

Výzva k přihlášení do soutěže Slepá místa
 

Obsah:

Vážená paní/Vážený pane,

narazil/a jsem na zajímavou soutěž, do které by se mělo/a dle mého názoru naše město/obec přihlásit. Jedná se konkrétně o soutěž Slepá místa.

Slepá místa – soutěž, která pomůže zlepšit vaši obec

  • V každé obci je co zlepšovat. Základním předpokladem pro kvalitu života občanů je míra bezpečnosti a předcházení častým výtržnostem, kriminalitě v rizikových lokalitách i ničení památek. Pro zlepšení kvality prostředí obce je možné využít digitalizaci a automaticky upozornit na zákaz vstupu, neoprávněné parkování a zvýšenou hladinu toku nebo sbírat užitečná data.
  • Díky účasti v soutěži Slepá místa může obec získat individuální řešení na míru v hodnotě 150 000 Kč.

Myslím si, že by naše obec měla přihlásit toto Slepé místo: <doplňte název místa>

  • Popis místa: <doplňte kde přesně se nachází, co konkrétně je ohroženo>
  • Proč by se to mělo řešit? <doplňte důvod – cítíte se zde v nebezpečí? Z jakého důvodu? Vadí vám ničení památky? Obtěžují vás neoprávněně zaparkovaná vozidla?>
  • <doplňte další informace, které považujte za důležité>


Více informací najdete na webové stránce www.slepamista.cz.
V případě dotazů se můžete obrátit na email info@slepamista.cz

S pozdravem a přáním hezkého dne,
<vaše jméno>

Podpořte svůj projekt!

Pokud už své místo mezi přihlášenými projekty vidíte, můžete ho nejen podpořit svým hlasem, ale vyzvat k hlasování i své sousedy. Hlasování sice nemá přímý vliv na rozhodnutí o vítězi (to podléhá odbornému posouzení poroty), nicméně v případě, že slepé místo ve vaší obci nevyhraje, bude hlasování sloužit jako zpětná vazba občanů směrem k jejich zastupitelům. Jako občané získáváte jedinečnou možnost vyjádřit svůj názor, obce zase zpětnou vazbu, kterou ocení při výběru místa kamerového dohledu.
 

Přihlásit projekt