fbpx fbpx

Pro média

Soutěž Slepá místa podpoří preventisty MV ČR. Obce mohou vyhrát kamery do 31. března

Tisková zpráva, 8. 3. 2021

Necelý měsíc zbývá do uzavření registrací soutěže Slepá místa, v níž můžou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou. Aktuálně je přihlášených 15 projektů, novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu smart city. Součástí soutěže je i průzkum, realizovaný ve spolupráci s odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. Pověření zastupitelé obcí mohou přihlásit své lokality do 31. března.

Začíná druhý ročník úspěšné soutěže Slepá místa, nově s kategorií smart city pro větší města

Tisková zpráva, 21. 1. 2021

Projekt Slepá místa dnes spouští druhé kolo soutěže, v níž můžou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou. Novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu smart city. Obce můžou do soutěže hlásit pouze pověření zastupitelé, a to do 31. března.

Nikdo už tu nepřijde o život. Rizikový úsek trati v Sokolově zajistí kamery vyhrané v celostátní soutěži

Tisková zpráva, 26. 11. 2020

Kterému místu v České republice by nejvíce pomohla instalace inteligentních bezpečnostních kamer? Tuto otázku si kladla odborná porota soutěže Slepá místa kam města a obce ze všech regionů přihlásila během podzimu celkem 49 různých problémových lokalit – dětských hřišť ohrožených vandalismem, nebezpečných ulic, nechráněných památek a dalších míst. Hlavní cenu poroty, kamerové řešení v hodnotě 150 000 Kč, nakonec získalo město Sokolov. S pomocí inteligentních technologií ochrání několik set metrů dlouhý úsek železniční trati kolem nádraží, kde umírali neukáznění chodci.

Startuje projekt Slepá místa – obce a města soutěží o chytré kamery, které dohlédnou na problémové lokality

Tisková zpráva, 25. 8. 2020

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti chytrých kamerových systémů, dnes spolu s partnery, mezi něž patří Svaz měst a obcí České republiky, spouští unikátní projekt. Soutěž s názvem Slepá místa (www.slepamista.cz) má obcím pomoci dohlédnout na problémové a rizikové oblasti. Vítěz soutěže získá zabezpečení vybrané lokality v hodnotě 150 tisíc Kč.

Přihlásit projekt