fbpx fbpx

Pro média

Které místo v republice nejvíce potřebuje kamerový dohled? Unikátní soutěž vyhrála křižovatka v Třebíči

Tisková zpráva, 29. 4. 2021

Skončil druhý ročník soutěže Slepá místa, v níž města a obce přihlašují své problematické lokality a soutěží o jejich inteligentní kamerové zabezpečení. Sedmičlenná expertní porota vybírala celkem ze 63 projektů ve dvou soutěžních kategoriích podle velikosti populace. Hlavní cenu pro města nad 10 000 obyvatel vyhrála Třebíč s jednou ze svých frekventovaných křižovatek, v kategorii pro menší města a obce zvítězily projekty Jáchymova a městské části Praha-Lipence.

Soutěž Slepá místa podpoří preventisty MV ČR. Obce mohou vyhrát kamery do 31. března

Tisková zpráva, 8. 3. 2021

Necelý měsíc zbývá do uzavření registrací soutěže Slepá místa, v níž můžou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou. Aktuálně je přihlášených 15 projektů, novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu smart city. Součástí soutěže je i průzkum, realizovaný ve spolupráci s odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. Pověření zastupitelé obcí mohou přihlásit své lokality do 31. března.

Začíná druhý ročník úspěšné soutěže Slepá místa, nově s kategorií smart city pro větší města

Tisková zpráva, 21. 1. 2021

Projekt Slepá místa dnes spouští druhé kolo soutěže, v níž můžou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou. Novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu smart city. Obce můžou do soutěže hlásit pouze pověření zastupitelé, a to do 31. března.

Nikdo už tu nepřijde o život. Rizikový úsek trati v Sokolově zajistí kamery vyhrané v celostátní soutěži

Tisková zpráva, 26. 11. 2020

Kterému místu v České republice by nejvíce pomohla instalace inteligentních bezpečnostních kamer? Tuto otázku si kladla odborná porota soutěže Slepá místa kam města a obce ze všech regionů přihlásila během podzimu celkem 49 různých problémových lokalit – dětských hřišť ohrožených vandalismem, nebezpečných ulic, nechráněných památek a dalších míst. Hlavní cenu poroty, kamerové řešení v hodnotě 150 000 Kč, nakonec získalo město Sokolov. S pomocí inteligentních technologií ochrání několik set metrů dlouhý úsek železniční trati kolem nádraží, kde umírali neukáznění chodci.

Startuje projekt Slepá místa – obce a města soutěží o chytré kamery, které dohlédnou na problémové lokality

Tisková zpráva, 25. 8. 2020

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti chytrých kamerových systémů, dnes spolu s partnery, mezi něž patří Svaz měst a obcí České republiky, spouští unikátní projekt. Soutěž s názvem Slepá místa (www.slepamista.cz) má obcím pomoci dohlédnout na problémové a rizikové oblasti. Vítěz soutěže získá zabezpečení vybrané lokality v hodnotě 150 tisíc Kč.

Přihlásit projekt